Uluslararası Yönetim Asistanları Birliği IMA Türkiye Çalışmalarına Hız Verdi | EpmaWorld

The Blog

Uluslararası Yönetim Asistanları Birliği IMA Türkiye Çalışmalarına Hız Verdi

IMA Türkiye Uluslararası Yönetim Asistanları Birliği şubeleşme süreçlerini tamamlayarak, hızla çalışmalarına başladı.  

Sonia Vanular tarafından 1974 yılında Fransa’da kurulan IMA (Uluslararası Yönetim Asistanları Birliği), 30 ülkede, 3000’in üzerinde üyesi ile aktif olarak faaliyetlerine devam etmektedir. IMA, üyelerine uluslararası network yanında, farklı çalışma kültürleri, dil ve yaşam stillerini meslekdaşlarına deneyimletmek üzere her yıl 2 farklı ülkede en güncel konu ve dünyaca ünlü konuşmacıların yer aldığı konferans ve workshoplar organize etmektedir. Sosyal medyada aktif olarak fikir, deneyim ve ihtiyaçlarını paylaşan üyeler, profesyonel yöneticilerin her alandaki ‘iş ortağı’ olduklarını göstermektedirler.

IMA Turkey, 22 Ekim 2016’da Kopenag’da düzenlenen 42. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda, Ulusal üye olarak birliğe kabul edilmiş ve Ulusal Başkanlığını Menekşe Ahbab, Halkla İlişkiler Başkanlığını Özlem Kılıç ve Finans Başkanlığını Melis Madakbaşı’nın liderliğinde şubeleşme çalışmalarına başlamıştı.

Şubat 2020’de İçişleri Bakanlığı tarafından şube olarak onaylanan IMA Türkiye, 13 Haziran 2020 tarihinde  resmî olarak Ulusal bir şube olduğunu 70’in üzerinde ulusal delegenin katılımıyla yapılan IMA Konsey Toplantısı’nda duyurdu. Üyeleriyle Dedeman Bostancı Otel’in sponsorluğunda bir araya gelen IMA Türkiye, dernekleşme süreci ile ilgili çalışmalarını ve yönetici asistanlığı mesleğine ilişkin gelecek vizyonunu paylaştı. Yeni üyelerine kapılarını açan dernek, COVID-19 pandemi sürecinde evrilen çalışma koşullarına uygun bir şekilde 2020-2021 yıllarında yapacakları eğitim, etkinlik ve network faaliyetleri için kollarını sıvadı.

IMA Türkiye üyelik başvurusu ve daha geniş bilgiye aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Detaylı bilgi için ;

www.ima-network.org

www.ima-network.org/personal-membership

Leave a Comment

Your email address will not be published.