Uluslararası Yönetim Asistanları Birliği, IMA Türkiye, Bursa’da Meslektaşlarıyla Buluşuyor! | EpmaWorld

The Blog

Uluslararası Yönetim Asistanları Birliği, IMA Türkiye, Bursa’da Meslektaşlarıyla Buluşuyor!

IMA Türkiye Uluslararası Yönetim Asistanları Birliği Bursa’da meslektaşlarıyla buluşmak üzere bir tanıtım ve bilgilendirme toplantısı düzenliyor.

IMA Turkey, 22 Ekim 2016’da Kopenag’da düzenlenen 42. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda, Ulusal üye olarak birliğe kabul edilmiş ve Ulusal Başkanlığını Menekşe Ahbab, Halkla İlişkiler Başkanlığını Özlem Kılıç ve Finans Başkanlığını Melis Madakbaşı’nın liderliğinde şubeleşme çalışmalarına başlamıştı.

Şubat 2020’de İçişleri Bakanlığı tarafından şube olarak onaylanan IMA Türkiye, 13 Haziran 2020 tarihinde  resmî olarak Ulusal bir şube olduğunu 70’in üzerinde ulusal delegenin katılımıyla yapılan IMA Konsey Toplantısı’nda duyurdu. Yeni üyelerine kapılarını açan dernek, COVID-19 pandemi sürecinde evrilen çalışma koşullarına uygun bir şekilde 2020-2021 yıllarında yapacakları eğitim, etkinlik ve network faaliyetleri için kollarını sıvadı.

IMA Türkiye, Bursa’da 22 Ağustos Cumartesi günü, IMA Türkiye Ulusal Başkanı Menekse Ahbab ve Yönetim Kurulu Üyeleri  Serpil SeifertMelis Madakbaşı, Ferkat KurultaySultan Danacı, Özlem Kılıç, Tuba Erdemir, Semih TaşkınDeniz Şahin Güngör, Meltem Ertunç ile birlikte uluslararası bir dernek olarak yapacağı mesleki çalışmaları ve yönetici asistanlığı mesleğine ilişkin gelecek vizyonunu paylaşacağı bir toplantı düzenleyecek.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Ozlem.png
Özlem Kılıç
IMA Türkiye Halkla İlişkiler Ulusal Başkanı


Bursa’da gerçekleşecek toplantıya ilişkin IMA Türkiye Halkla İlişkiler Ulusal Başkanı Özlem Kılıç “Türkiye’nin her ilinde mesleğimizi başarıyla yürüten meslektaşlarımız var. IMA Türkiye olarak tüm meslektaşlarımıza ulaşmak ve uluslararası bir dernek olarak mesleki çalışmalarımızı anlatmak istiyor ve bu konuyu yönetim kurulu olarak çok önemsiyoruz. İlk durağımız Bursa olacak. İlerleyen dönemde, COVID-19 nedeniyle bazı toplantılarımızı sanal ortamda gerçekleştireceğiz. Buna rağmen mesleğimizin en önemli unsuru olan iletişimde kalmak özellikle bu zor zamanda önceliklerimizden biri olacak” dedi.

22 Ağustos 2020 Cumartesi günü saat 13.30 da Almira Hotel‘de gerçekleştirilecek etkinliğin ev sahibesi IMA Türkiye Yönetim Kurulu üyesi Serpil Seifert ise sanayinin kalbinin çarptığı Bursa’nın IMA Türkiye için stratejik değerinin olduğunu ve Bursa’da otomotivden, tekstile, tarımdan, hizmet sektörüne kadar yerli yabancı firmalarda çalışan yönetici asistanı meslektaşlarının profesyonel gelişimleri için IMA Türkiye’nin altın bir kilit olacağı ve kişisel gelişim yolculuklarında önemli kapılar açacağına inandığını belirtti.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Serpil-675x580.jpeg
Serpil Seifert
IMA Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi

Sonia Vanular tarafından 1974 yılında Fransa’da kurulan IMA (Uluslararası Yönetim Asistanları Birliği), 30 ülkede, 3000’in üzerinde üyesi ile aktif olarak faaliyetlerine devam etmektedir. IMA, üyelerine uluslararası network yanında, farklı çalışma kültürleri, dil ve yaşam stillerini meslekdaşlarına deneyimletmek üzere her yıl 2 farklı ülkede en güncel konu ve dünyaca ünlü konuşmacıların yer aldığı konferans ve workshoplar organize etmektedir. Sosyal medyada aktif olarak fikir, deneyim ve ihtiyaçlarını paylaşan üyeler, profesyonel yöneticilerin her alandaki ‘iş ortağı’ olduklarını göstermektedirler.

IMA Türkiye üyelik başvurusu ve daha geniş bilgiye aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Detaylı bilgi için ;

www.ima-network.org

www.tr.ima-network.org

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Picture1.png
Almira Hotel Bursa
Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı WhatsApp-Image-2020-06-30-at-11.58.26-940x580.jpeg
IMA – International Management Assistants
Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Passion_Final_WhiteBG-940x580.png

Leave a Comment

Your email address will not be published.